
Opcje przeglądania
Kategorie
rodzaj oprawy
Kategorie
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Nowość
Dorobek naukowy Kościoła nie tylko pomaga poszerzyć wiedze teologiczną. Może być też wskazówką, jak najlepiej żyć i którą drogą dążyć do świętości. Literatura związana z Panem Jezusem, Matką Bożą, Pismem Świętym czy świętymi może być także doskonałą pomocą we wzroście w wierze. Duchowość to coś nad czym trzeba nieustannie pracować, by miłość do Boga i relacja z nim mogła wzrastać, a w efekcie prowadzić do zbawienia. Aby to Państwu ułatwić, zebraliśmy w naszej księgarni lektury, uświadamiające jak różnorodny jest Kościół i jak wiele dróg można obrać, kierując się do świętości.
Literatura katolicka – duchowość
Pozycje z tej kolekcji to lektury autorstwa osób konsekrowanych i świeckich. Podejmują one m.in. tematykę życia Matki Bożej, wagi oraz znaczenia sakramentów świętych, drogi powołania kapłańskiego oraz innych aspektów teologicznych.
Znajdą tu Państwo także rozważania do nabożeństwa Drogi Krzyżowej, rozważania do niedzielnych ewangelii i pozycje podejmujące tematykę ewangelizacyjną oraz misyjną.
Pustelnicza forma życia w kościele partykularnym

Niniejsze Ukierunkowania Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, opracowane w ciągłości z tradycją życia pustelniczego i w świetle kan. 603 Kodeksu Prawa Kanonicznego, są skierowane w szczególności do pustelników i pustelnic, podlegających bezpośrednio biskupowi diecezjalnemu, którzy pod jego kierownictwem przestrzegają właściwej im formy życia.
ABC Rycerstwa Niepokalanej – o. Stanisław M. Piętka OFMConv

Rycerstwo Niepokalanej w ujęciu duchowym stanowi określoną formę życia chrześcijańskiego. Jest to forma szczególna i nowa. Jest to życie katolika w łączności z Niepokalaną Wszechpośredniczką Łask.
Aby służyć-myśli o kapłaństwie – ks. Jan Tadeusz Jachym

Książka uwzględnia w poszczególnych rozdziałach najważniejsze problemy, troski i niepokoje, a także radości i nadzieje, którymi żyje na co dzień kapłan.
Bogiem Sławiena Maryja – ks. Janusz Królikowski

„Geniusz kobiecy” najpełniej ujawnia się w Najświętszej Maryi Pannie. Trzeci tom serii „Bibliotheca Kolbiana” jest poświęcony Tej, która w każdym czasie inspiruje, pobudzając do poszukiwania nowych dróg w refleksji teologicznej i doświadczeniu chrześcijańskim.
Bogurodzica Dziewica – ks. Janusz Królikowski

Kolejna książka ks. prof. Janusza Królikowskiego, autora wielu publikacji teologicznych, a zarazem druga pozycja z serii Bibliotheca Kolbiana, to zbiór studiów mariologicznych z ostatnich lat, który powstał jako odpowiedź na potrzebę pogłębionego kontaktu z Matką Bożą.
Br. Innocenty Maria Eugeniusz Wójcik franciszkanin (30 XI 1918 r. - 18 XI 1994 r.) – o. Ryszard M. Żuber OFMConv

Życie br. Innocentego Wójcika złączone z Niepokalanowem i postacią św. Maksymiliana ukazuje potrzebę głoszenia chwały Niepokalanej, mówienia o Niej, zawierzenia się Jej…
Chrzest święty jako podstawa doskonałości osób konsekrowanych – Andrzej Zalewski OFMConv

Druga książka z serii Veritas et Vita. Autor prowadzi swoje rozważania w świetle nauki Kościoła od Soboru Watykańskiego II do adhortacji Vita consecrata.
Dar wierności. Radość wytrwałości

Wysiłek związany z dochowaniem wierności i słabnięcie sił w wytrwałości to doświadczenia, które są częścią historii życia konsekrowanego od samych jego początków.
Droga do kapłaństwa oraz kapłaństwo ojca Bernarda Kryszkiewicza – opr. o. Dominik Buszta CP

Celem tej publikacji jest przybliżenie czytelnikowi, sylwetki o. Bernarda Kryszkiewicza – kapłana pasjonisty. O. Bernard jako kapłan służył ludziom nie tylko mocą sakramentu, lecz także i w znacznym stopniu mocą konsekracji zakonnej, przez którą upodobnił się do Chrystusa Kapłana i równocześnie Ofiary.
Droga krzyżowa na każdy tydzień Wielkiego Postu – o. Jerzy Szyran OFMConv

Pozycja zawiera siedem różnych Dróg Krzyżowych.
Ekonomia w służbie charyzmatu i misji – Kongregacja do spraw instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego

Wydanie polskie wskazań Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego
Fascynacje franciszkańskie pisarzy Młodej Polski – Stanisław Cieślak

Jak wskazuje tytuł, pozycja ta jest studium analizującym wpływy franciszkańskie na twórczość polskich autorów takich jak: Jan Kasprowicz, Stefan Żeromski, Władysław Stanisław Reymont, Wacław Berent oraz Leopold Staff.
Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48
Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)
Zamówienia składane telefonicznie:
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)
E-mail: kontakt@niepokalanow.pl
Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie
Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty