
Dorobek naukowy Kościoła nie tylko pomaga poszerzyć wiedze teologiczną. Może być też wskazówką, jak najlepiej żyć i którą drogą dążyć do świętości. Literatura związana z Panem Jezusem, Matką Bożą, Pismem Świętym czy świętymi może być także doskonałą pomocą we wzroście w wierze. Duchowość to coś nad czym trzeba nieustannie pracować, by miłość do Boga i relacja z nim mogła wzrastać, a w efekcie prowadzić do zbawienia. Aby to Państwu ułatwić, zebraliśmy w naszej księgarni lektury, uświadamiające jak różnorodny jest Kościół i jak wiele dróg można obrać, kierując się do świętości.
Literatura katolicka – duchowość
Pozycje z tej kolekcji to lektury autorstwa osób konsekrowanych i świeckich. Podejmują one m.in. tematykę życia Matki Bożej, wagi oraz znaczenia sakramentów świętych, drogi powołania kapłańskiego oraz innych aspektów teologicznych.
Znajdą tu Państwo także rozważania do nabożeństwa Drogi Krzyżowej, rozważania do niedzielnych ewangelii i pozycje podejmujące tematykę ewangelizacyjną oraz misyjną.
Opowieść o św. Maksymilianie – o. Paulin Sotowski

Szczególna pozycja o wyjątkowym duchownym i niezwykłym człowieku, którego pasja do ewangelizacji, miłość do bliźniego, miłosierdzie i męczeńska śmierć doprowadziły do świętości. Książka powstała jako zbiór audycji o św. Maksymilianie przygotowanych dla Radia Niepokalanów.
Teksty Starego Testamentu w czytaniach mszalnych na uroczystości i święta maryjne – Iwona Zielonka

Autorka książki dowodzi licznymi przykładami, że prorockie zapowiedzi Maryi pojawiają się w Starym Testamencie, począwszy od Księgi Rodzaju.
Konferencje św. Maksymiliana Marii Kolbego – opr. o. Joachim Roman Bar OFMConv

Z zapisanych i pilnie strzeżonych przed wojenną zawieruchą słów ojca Maksymiliana, które wygłosił do braci w Niepokalanowie i Mugenzai no Sono (Nagasaki) powstał zbiór „Konferencje św. Maksymiliana Marii Kolbego”.
Psallite Domino o kulturze muzycznej w tradycji franciszkańskiej – red. o. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv, Stanisław Cieślak

Tradycja łagiewnickich sympozjów związanych z działalnością franciszkańską ma już swoją historię.
Bogurodzica Dziewica – ks. Janusz Królikowski

Kolejna książka ks. prof. Janusza Królikowskiego, autora wielu publikacji teologicznych, a zarazem druga pozycja z serii Bibliotheca Kolbiana, to zbiór studiów mariologicznych z ostatnich lat, który powstał jako odpowiedź na potrzebę pogłębionego kontaktu z Matką Bożą.
Bogiem Sławiena Maryja – ks. Janusz Królikowski

„Geniusz kobiecy” najpełniej ujawnia się w Najświętszej Maryi Pannie. Trzeci tom serii „Bibliotheca Kolbiana” jest poświęcony Tej, która w każdym czasie inspiruje, pobudzając do poszukiwania nowych dróg w refleksji teologicznej i doświadczeniu chrześcijańskim.
Złota nić Niepokalanego Poczęcia – red. o. Grzegorz Bartosik OFMConv, o. Paweł Warchoł OFMConv

Poznanie Najświętszej Maryi Panny dokonuje się na trzy sposoby, którymi są: droga prawdy (via veritatis), droga piękna (via pulchritudinis) i droga miłości (via amoris).
Polska bibliografia mariologiczna (1945-2003) – ks. Stanisław Gręś

Swoistego rodzaju przewodnik po polskiej literaturze mariologicznej. Jest to jedyna, od czasów zakończenia II wojny światowej, tak szczegółowa praca obejmująca materiały wydane w Polsce w latach 1945-2003.
Chrzest święty jako podstawa doskonałości osób konsekrowanych – Andrzej Zalewski OFMConv

Druga książka z serii Veritas et Vita. Autor prowadzi swoje rozważania w świetle nauki Kościoła od Soboru Watykańskiego II do adhortacji Vita consecrata.
Osiemsetlecie charyzmatu franciszkańskiego. Wspomnienie i wyzwanie – red. o. dr Marek Sykuła OFMConv

Niniejsza publikacja prezentuje dziedzictwo 800-letniej franciszkańskiej filozofii wiary.
Rozeznawanie zniewoleń demonicznych – ks. Andrzej Kowalczyk

Chociaż w ostatnich latach ukazało się sporo publikacji na temat opętań i egzorcyzmów, katolicy na ogół nie posiadają potrzebnej wiedzy na ten temat, nie zdają sobie sprawy, co może doprowadzić do opętania, i nie zawsze wiedzą, do kogo z tego rodzaju problemem powinni się udać.
Fascynacje franciszkańskie pisarzy Młodej Polski – Stanisław Cieślak

Jak wskazuje tytuł, pozycja ta jest studium analizującym wpływy franciszkańskie na twórczość polskich autorów takich jak: Jan Kasprowicz, Stefan Żeromski, Władysław Stanisław Reymont, Wacław Berent oraz Leopold Staff.
Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48
Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)
Zamówienia składane telefonicznie:
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)
E-mail: kontakt@niepokalanow.pl
Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie
Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty