Niepokalane Poczęcie Matki – ks. Sławomir Kunka

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jak każdy dział teologii dogmatycznej, również mariologia podlega pewnym prawom określonym przez specyfikę metody teologicznej, charakter źródeł i naukową dyscyplinę. To jednak nie zwalnia jej przed nadrzędnym celem, któremu ma służyć każda nauka, każda dziedzina wiedzy i badań. Celem tym jest służba prawdzie, jej odkrywanie, wyrażanie i przekazywanie innym, aby mogli z niej korzystać dla własnego dobra i dobra wspólnotowego.

Teologia dogmatyczna, a w niej także katolicka mariologia, „oddycha” świętością Kościoła, któremu służy i jest konkretną „pomocą” w realizacji jego celu. A cel jest nadprzyrodzony, zgodny z naturą Kościoła Świętego. Jest tym celem prowadzenie do Boga, który daje w Chrystusie zbawienie światu. Jeżeli teologia zagubi ten charakter, z pewnością pozostanie wciąż nauką, ale już nie teologią katolicką.

[…]

Założeniem mariologii obiektywnej jest przede wszystkim dążenie do adekwatnego z Bożymi zamysłami stworzenia i zbawienia stworzeń ukazywanie wierzącym osoby, życia i znaczenia Maryi Dziewicy w historii zbawienia. Integralne ujęcie podstawowych aspektów teologii katolickiej: trynitarnego i protologicznego, chrystologicznego i soteriologicznego, eklezjologicznego i sakramentalnego, antropologicznego i eschatologicznego, stawia osobę Maryi w obliczu odwiecznych zamysłów Ojca, który posyła światu Syna w mocy Ducha Świętego. Wystrzegając się „modnej” pułapki modernistycznych uproszczeń, czy „łagodzenia” tajemnicy Chrystusowego Krzyża do ekologicznego humanitaryzmu o odcieniach pluralizmu religijnego, mariologia obiektywna – zgodnie ze swoją naturą – ma przybliżać umysłom i sercom wierzących Matkę Bożą w prawdzie życia Trójjedynego Boga, a przez to inspirować ich do podążania sprawdzoną drogą służby, prostoty i posłuszeństwa wobec Boga, który jest dobry.

Perspektywę merytoryczną tak ujętego traktatu wyznacza odniesienie Niepokalanej do Boskich Osób w optyce całej historii zbawienia oraz integralność trzech „fiat” – Ojca, Matki i Syna, które kreślą horyzont wciąż otwartej decyzji każdego żyjącego człowieka. W dziele Odkupienia integralność ta zostaje najpełniej wyrażona Krwią Syna Niepokalanej Owieczki, naszej najczulszej Matki.

Ze Wstępu

Teraz Matka czeka na nas. Czeka na narodzenie się Chrystusa w naszym życiu. Czeka na nasze narodzenie w Chrystusie do życia wiecznego, w którym Bóg jest wszystkim, bez reszty. Modlitwa Matki i Jej łzy skracają czas do przyjścia Pana. Pana przybliżają do nas, a nas do Niego. Spotkamy się w Jej Niepokalanym Sercu. Jezus ofiarował dla naszego zbawienia to, co jako Bóg otrzymał od Matki. Jakże wielka to sprawa być matką!

Autor

autor: ks. Sławomir Kunka
stron: 248
oprawa: miękka
format: 14,3×20,3 cm

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium