Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną św. Maksymilian Kolbe.
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Młodych – maj / czerwiec 2019

RM 2019 03.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Cena: 2,00 zł 2.00
quantity egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Teraz, Boże!

Tracimy cierpliwość, ufność, nadzieję, bo... Coś poszło nie po naszej myśli. Bo... Tyle starań, wysiłków, poświęceń, a efektów nie widać. Bo... Tyle modlitw, wyrzeczeń, ofiar, pokuty, a jakoś... dusza nie zmartwychwstała.

Zniechęcenie – rezultat „braku-efektu-natychmiast”, oraz „słomiany zapał” – efekt niezreali­zowanych wyobrażeń, planów i marzeń: „a miało być tak pięknie”. A poszło „nie-po-mojej-myśli”.

Jesteśmy dziećmi Maryi. Jak Ona odkryjmy swą drogę, swoje powołanie, którym obdarza nas Pan Bóg w Kościele i w świecie. W życiu Maryi też nic nie było „po-Jej-myśli”, lecz realizowało się nieustanne fiat – wszystko „po-Bożej-myśli”. A przecież wierzymy, że to jest dla nas najlepsze – to, czego chce i przygotował dla nas Bóg. Trzeba tylko Bogu zaufać i odkrywać, że lepszej opcji dla nas nie ma. Wszak codziennie modlimy się: „Bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi”, a zatem módlmy się uczciwie i rozmyślnie wypowiadajmy słowa modlitwy, każdej modlitwy, a odkryjemy to Boże „teraz”, Jego działanie tu i teraz w naszym życiu. I zachwycimy się. Nawet przeciwności i porażki (z ludzkiego punktu widzenia) będą przez nas postrzegane jako kolejny etap do triumfu, do zwycięstwa w naszym życiu tego, czego chce Bóg. A to jest najważniejsze, a to jest niebo – to jest nasze zmartwychwstanie.

Na te najpiękniejsze miesiące zapraszam do podjęcia najtrudniejszego boju – na poligonie własnego „ja”, własnego egoizmu, zniecierpliwienia, by przemienić je w służbę dla drugich, w cierpliwość iście „anielską” wobec siebie i każdego człowieka, i każdej przeżywanej przeciwności. Niemożliwe? Jak mówił św. Maksymilian Kolbe: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia – przez Niepokalaną” i na Jej wzór.

Pozdrawiam i z serca błogosławię
O. Piotr Maria Lenart, franciszkanin


 

 Jeśli chcesz zaprenumerować "Rycerza Młodych" drogą elektroniczną wypełnij poniższy formularz:
 Rycerz Młodych – prenumerata

 
 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta:
+48 46 86 42 171,
660 057 410

Pracujemy od poniedziałku do piątku,
w godz. 7:30-15:30
E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów,
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl