Rycerz Niepokalanej (752) – styczeń 2019 - Rycerz Niepokalanej 2019 - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (752) – styczeń 2019

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy!

„Działo się w mieście Zduńska Wola, dwudziestego siódmego grudnia, ósmego stycznia, tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego trzeciego / czwartego roku [daty według kalendarza juliańskiego i gregoriańskiego], o godzinie czwartej po południu. Stawili się osobiście. Juliusz Kolbe, dwadzieścia trzy lata mający, tkacz, zamieszkały we wsi Zduńska Wola, w obecności Leopolda Lange [brak w zapisie ostatniej litery nazwiska – r] mającego trzydzieści lat, ze wsi Zduny i Franciszka Dąbrowskiego trzydzieści lat mającego, ze wsi Ogrodziska, obydwu tkaczy, i okazał nam dziecko płci męskiej, oświadczając, że urodziło się ono we wsi Zduńska Wola w dniu dzisiejszym o godzinie pierwszej w nocy z jego ślubnej małżonki Marianny z domu Dąbrowskiej, mającej dwadzieścia cztery lata. Dziecięciu temu na chrzcie świętym, odbytym w dniu dzisiejszym, nadano imię RAJMUND, a rodzicami chrzestnymi byli Leopold Lange i Anna Dąbrowska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez nas tylko podpisany został” (ks. Franciszek Kapałczyński).

To historyczny opis momentu, w którym malutki Rajmund Kolbe zostaje przyjęty na łono Kościoła Świętego. Od tego wydarzenia minęło 125 lat. Dziś wiemy, że był to moment wyjątkowy nie tylko dla rodziców i najbliższych krewnych przyszłego Świętego, ale moment kluczowy dla Kościoła. O tym, że ten mały chłopiec stanie się wielkim Świętym i zmieni oblicze Zakonu Franciszkańskiego, wiedział tylko Bóg.

Wkraczamy w nowy rok kontynuacji wielkiego dzieła, jakim jest szerzenie chwały Matki Bożej. Dzieła, które staje się testamentem duchowych synów św. Maksymiliana M. Kolbego, zwłaszcza tu, w Niepokalanowie. Prosimy Was, Kochani Czytelnicy, abyście wspierali nas swoją modlitwą. Zapraszamy Was do włączenia się w tworzenie „Rycerza Niepokalanej”, aby chwała Niepokalanej była naszym wspólnym działaniem i dążeniem.

o. Piotr M. Socha OFMConv
Redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl