Rycerz Niepokalanej (755) – kwiecień 2019 - Rycerz Niepokalanej 2019 - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (755) – kwiecień 2019

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Moi Drodzy, w tym roku po raz pierwszy nasze państwo będzie obchodzić Święto Chrztu Polski, w celu „upamiętnienia chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości” (z uchwały Sejmu RP).

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypadają dość późno, bo 21 kwietnia, ponieważ Paschę świętujemy zawsze po pierwszej wiosennej pełni księżyca, a w tym roku przypada ona 19 kwietnia. Ten zwyczaj przejęliśmy z tradycji judaistycznej, ponieważ według ich kalendarza i przekazów Ewangelii wynika, że Chrystus został ukrzyżowany 14 dnia Nisan, a zmartwychwstał w niedzielę po tym dniu.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to Święto Świąt i źródło życia, liturgii oraz sakramentów świętych. Stąd też świętowanie rozpoczynamy Liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończymy Liturgią Paschalną Wielkiej Nocy, której to nasz Pan Jezus Chrystus powstał z martwych, pokonał śmierć i grzech, i otworzył nam bramę wieczności. Same słowa powstać z martwych, czyli powrócić do życia, mówią nam o wspaniałym darze, jaki otrzymujemy od Zbawiciela dzięki Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu. W tym darze, który wyraża przebaczenie grzechów, umiłowanie i powrót do pełni życia w jedności z Bogiem, aniołami i świętymi, realizuje się najgłębsze pragnienie każdego człowieka ? życie bez końca w pełnej harmonii. Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boże nosi w sobie od zawsze pragnienie nieskończoności, pragnienie wypełnienia serca tym, co piękne, dobre i szlachetne, wypełnienia serca Bożą miłością.

Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”, abyście dobrze skorzystali z czasu Wielkiego Postu jako czasu przygotowania do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem; by Wasze serca oczyszczone w sakramencie pokuty, umocnione Słowem Bożym i modlitwą umiały Go rozpoznać i przyjąć jak serce Marii Magdaleny czy uczniów idących do Emaus. Dopiero wtedy rozpoznamy Go przy łamaniu chleba i zagości prawdziwa radość Zmartwychwstania w naszych sercach, rodzinach, domach i wspólnotach.

W imieniu Klasztoru Niepokalanów, Redakcji i Współpracowników, życzę Wam radosnego Alleluja!

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
– redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl