Rycerz Niepokalanej (756) – maj 2019 - Rycerz Niepokalanej 2019 - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (756) – maj 2019

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Moi Drodzy, przed nami najpiękniejszy miesiąc roku – maj! I może wydawać się tylko tradycją lub „przypadkiem”, że właśnie w tym czasie od wieków gromadzimy się wokół kapliczek i krzyży przydrożnych, w ostatnich latach coraz częściej jednak w kościołach, aby oddawać cześć Matce Najświętszej, śpiewając Litanię Loretańską i pieśni maryjne, np. Chwalcie łąki umajone, a w innych krajach europejskich Maryja – Królowa maja. Również w tym miesiącu przypada 102. rocznica objawień fatimskich, co nam przypomina o miłości i matczynej opiece Maryi. Te objawienia wzywają nas do nawrócenia przez modlitwę różańcową, w której medytujemy tajemnice zbawcze. Pozdrawiamy w tej modlitwie Matkę Najświętszą słowami Archanioła Gabriela Ave Maria i zatapiamy się w zawierzeniu Jej matczynej miłości i wstawiennictwu w naszych codziennych sprawach, prosząc Ją o pomoc w odzyskaniu zdrowia, uratowaniu małżeństwa, życia nienarodzonego, prosząc Ją o święte i liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, a wreszcie prosząc o zbawienie każdego z nas, wierzących i niewierzących. Modlitwa ta przeplatana jest dobrze nam znaną pieśnią: Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon. Zjawienie Maryi ogłasza nam on.

Nasz Naród po 123. latach niewoli, tylko przez kolejne 22 lata mógł cieszyć się wolnością, bo wojna i następne kilkadziesiąt lat to kolejna niewola. Jednak w naszych polskich sercach uformowanych przez wieki nabożeństwem i miłością do Matki Bożej nie gaśnie nadzieja, że to Ona wyprosi nam u swego Syna wolność i wszelkie potrzebne łaski, byśmy mogli dostąpić chwały nieba. Dlatego zwracamy się do Niej, do Róży duchownej, Królowej Apostołów, aby stawiała na naszej drodze świętych szafarzy sakramentów, którzy wskażą właściwą drogę do Boga przez Jezusa Chrystusa obecnego w Świętym Kościele Katolickim. Kościół też jest Matką, której wzorem jest Maryja. Kościół nas zrodził przez Misterium Wielkiej Nocy do życia wiecznego w łasce chrztu i daje nam środki, aby to życie osiągnąć, mimo że zły nie śpi i stara się skoncentrować nasz wzrok na grzechu, zamiast na łasce prowadzącej nas do zwycięstwa nad słabością i grzechem.

W maju pamiętam też o mojej Mamie, która dała mi życie, wychowała mnie, pielęgnowała, uczyła chodzić, kochać, wybaczać oraz uczyła mnie pierwszych modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Aniele Boży czy Jam jest Pan, Bóg Twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. To są te chwile, które pozostają w sercu do końca życia, ponieważ uczyły mnie spotkania i pełnej zaufania rozmowy z moim Panem, który jest jeden i nie ma innego.

W tym miejscu pragnę podziękować mojej Mamie i wszystkim Mamom, za to, że stały się miejscem świętym i błogosławionym, w którym rodzi się życie, gdzie jest miłość, dobroć i szacunek, mimo nieprzespanych nocy i trudnych sytuacji. Niech Wam Matka Najświętsza Niepokalana wynagrodzi wszelkie dobro oraz trudy w przyjęciu nowego życia i wychowaniu dzieci. Bóg zapłać za życie, miłość i wszelkie dobro.

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
– redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl