Rycerz Niepokalanej (757) – czerwiec 2019 (PDF) - Rycerz Niepokalanej 2019 – Wydania cyfrowe - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (757) – czerwiec 2019 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

W czerwcu myśli nasze podążają ku Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W prefacji nr 48 czytamy: Z Jego przebitego boku wypłynęła krew i woda, i tam wzięły początek sakramenty Kościoła, aby wszyscy ludzie pociągnięci do otwartego serca Zbawiciela z radością czerpali ze zdrojów zbawienia. Bóg w Jezusie otworzył dla każdego z nas swoje serce, abyśmy czerpali łaski, które są nam potrzebne do dobrego i godnego życia, do realizacji woli Bożej. Dlatego gromadzimy się w kościołach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i śpiewamy „Litanię do Serca Jezusowego”, aby zgłębiać Jego tajemnicę. Sami nie jesteśmy w stanie tego uczynić, dlatego zmartwychwstały Chrystus mówi o obietnicy z wysoka – o darze Ducha Świętego, który doprowadzi wierzących do „pełni prawdy”. To On, Duch Święty, zostaje nam posłany i dany w sposób szczególny w Sakramencie Bierzmowania, aby wprowadzić nas w tajemnice wiary i w tajemnice Serca Bożego. On prowadzi nas również do poznania Boga Ojca, abyśmy z wiarą potrafili wołać „Ojcze nasz”.

Tutaj dotykamy bardzo ważnego tematu, jakim jest „ojcostwo”, tym bardziej, że 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Ojca potrzebuje każde dziecko i ma do tego prawo, aby wzrastać z mamą i tatą, którzy się kochają, pomagają sobie nawzajem, budują małżeństwo i rodzinę, są otwarci na nowe życie, rozwiązują wspólnie problemy i wychowują z miłością swoje potomstwo, którym ich Bóg obdarza. Ojcostwo to dar, ale i zadanie, ponieważ coraz trudniej jest być mężem i ojcem, który jest głową i oparciem dla rodziny, który jest filarem domu „budowanego na skale”.

„Kryzys ojcostwa powoduje kryzys człowieczeństwa. Bez ojca człowieczeństwo staje się niepełne, zachwiane w swojej podstawowej strukturze. Kryzys ojcostwa powoduje kryzys tożsamości” (Ks. K. Wons, „Tęsknota za Ojcem”). Rzeczą konieczną jest zatem wpatrywanie się w Serce Jezusa i wołanie „Uczyń serce moje według Serca Twego”. To wołanie jak i poznanie Jego ojcowskiego Serca szczególnie jest potrzebne każdemu mężczyźnie, aby umiał być mężem i ojcem według Serca Bożego, by umiał prowa­dzić swoją rodzinę do źródła łaski, by był wsparciem i opiekunem w chwilach zwątpienia i niepewności. Bycie ojcem to także przebywanie i spędzanie czasu z rodziną; wspólna zabawa, spacery, wycieczki rowerowe czy też praca. Bycie ojcem to i wspólna modlitwa, aby dzieci mogły się jej uczyć od swojego taty. To przy ojcu „syn staje się mężczyzną, a córka kobietą” (O. M. Kożuch SJ). Obecny czas i społeczeństwo zdają się nam mówić, że nie ma na nic czasu, a mężczyzna ma całe dnie pracować, aby standard życia był coraz wyższy.

Wspominam własne dzieciństwo: nie było drogich wyjazdów na wakacje i na narty, ale był czas spędzany razem każdego dnia, były wspólne spacery i wycieczki, praca i rozwiązywa­nie problemów. Był także czas na czytanie książek, a tato codziennie go znajdował dla dzieci. Jestem mu za to wdzięczny.

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
– redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl