Rycerz Niepokalanej (758) – lipiec - sierpień 2019 - Rycerz Niepokalanej 2019 - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (758) – lipiec / sierpień 2019

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Szczęść Boże, Maryja!

Moi Drodzy, przed nami wakacje – czas wypoczynku i urlopu, czas relaksu i spotkań. Każdy z nas czeka na wakacje, by móc odwiedzić rodzinę, przyjaciół i znajomych, a czasami po prostu odpocząć od pracy zawodowej, związanych z nią obowiązków i stresu. Jest to czas bardzo potrzebny i ważny. Dlatego istotne jest wspólne planowanie wolnego czasu, aby go dobrze wykorzystać ? by był to czas błogosławiony Podczas urlopu powinniśmy mieć więcej czasu dla siebie nawzajem, zwłaszcza dla rodzi­ny i dzieci, aby wzmocnić więzi.

Wakacje to również czas wzrastania i rewizji relacji z Bogiem, dla którego tak często brakuje go w codziennym zabieganiu. Wakacje to dla nas Polaków również czas pielgrzymowa­nia, zwłaszcza na Jasną Górę, do Matki Boskiej Częstochowskiej, którą pozdrawiamy pieśnią: „Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo...”. To Ona prowadzi nas i nasz naród jako Pani i Królowa po kartach historii do swego Syna Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela. Ona uczy nas ufać, stawiać Boga w życiu na pierwszym miejscu; uczy jak słuchać i zachowywać słowo Boga w sercu oraz jak żyć nim każdego dnia. Każde spotkanie z Maryją w jasnogórskim wizerunku to spotkanie z Kimś bardzo bliskim, kto na mnie czeka, kto mnie kocha, rozumie. Stąd ta piękna tradycja pielgrzymowania do naszej Pani i Królowej, aby oderwać się od spraw codziennych i wyruszyć w drogę z całym bagażem spraw, które wypełniają moje życie, by móc je przemyśleć i przemodlić w drodze, by spojrzeć, zwłaszcza na te trudne kwestie, z innej – z Bożej perspektywy i złożyć je u stóp Mamy. Za każdym razem, zginając kolana w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, doświadczamy tego kojącego spotkania, że jestem oczekiwany i przyjęty ze zrozumieniem i miłością.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość, z różnych powodów, pielgrzymowania do Częstochowy. Dlatego też mamy inne piękne sanktuaria maryjne w naszej Ojczyźnie. My, franciszkanie, zapraszamy Was, kochani Czytelnicy i Czciciele Maryi, do Niepokalanowa, abyście tu pokłonili się Niepokalanej i oddali swoje sprawy w Jej ręce. W tym roku, od 6 do 22 sierpnia, po raz kolejny będzie miało miejsce Wielkie Zawierzenie Maryi. W sposób szczególny zapraszamy Was na uroczystości odpustowe 14 sierpnia św. o. Maksymiliana Kolbego oraz 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Życzę Wam, Waszym rodzinom oraz bliskim błogosławionego i dobrego czasu letniego wypoczynku.

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
– redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl