Rycerz Niepokalanej (760) – wrzesień 2019 - Rycerz Niepokalanej 2019 - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (760) – wrzesień 2019

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni

Opis

Szczęść Boże, Maryja!

Wrzesień dla nas Polaków i dla naszej Ojczyzny ma szczególne znaczenie. To nie tylko koniec wakacji i początek roku szkolnego, ale i bolesne wspomnienia wybuchu II wojny światowej, w której zginęło dziesiątki milionów istnień ludzkich. Skutki historyczne, ekonomiczne, a także polityczne tych wydarzeń odczuwamy po dziś dzień. Wiele z naszych rodzin zostało naznaczonych piętnem zła, śmierci i prześladowań oraz nienawiści. Wiele złamanych życiorysów i zranień, zrujnowanych rodzin i relacji jak również pytań: dlaczego człowiek człowieka może tak traktować w imię własnej ideologii? Te doświadczenia pokazują doskonale, jak zaczyna funkcjonować świat, gdy miejsce Boga zajmuje ideologia, kiedy wyzwolony człowiek stawia siebie na miejscu Stwórcy, a w miejsce wiary – prawa i zasady, które nie wypływają z prawa Bożego, ale z chęci „bycia jak Bóg”. Męczeństwa, cierpienia, śmierci i zła nie jesteśmy w stanie zrozumieć i zaakceptować, ponieważ w sercu każdego z nas jest zaszczepione pragnienie dobra, życia i nieśmiertelności. Te wartości dał nam Stwórca, abyśmy szli drogą życia. Abyśmy mogli kroczyć tą drogą wiary i zaufania, staje na naszej drodze we wrześniu Matka Boża Bolesna, która prowadzi nas pod krzyż, który dzięki męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa staje się „drzewem życia”.

Już starożytni Rzymianie mówili pe aspera ad astra – przez trudy do gwiazd, a my, ludzie wierzący, jesteśmy zaproszeni, by mówić „przez krzyż do życia wiecznego”. Nie na darmo śpiewamy w starych pieśniach: W krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, w krzyżu miłości nauka. Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie w boleści sercu zadanej. 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża, które nam, Polakom, przypomina o naszej chrześcijańskiej tożsamości, mimo upływu lat i zmiany mentalności. Krzyż był, jest i będzie znakiem sprzeciwu, ponieważ jest znakiem odkupienia, znakiem pokonania szatana przez jedynego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Stąd biorą się próby ośmieszania krzyża, próby pozbycia się go z miejsc publicznych, aby nie budził wyrzutów sumienia, aby nie mówił, że do Boga należy ostatnie słowo, a krzyż Chrystusa daje nadzieję i siłę w momentach próby i że na widok krzyża i wiszącego na nim Zbawiciela wszelkie moce muszą zgiąć swoje kolana. Wpatrujmy się w krzyż z miłością i wdzięcznością, bo przez krzyż dokonało się nasze odkupienie. Pamiętajmy, aby z godnością i szacunkiem czynić znak krzyża i nie wstydzić się przeżegnać przed posiłkiem czy przed podróżą. Rodzice na mocy sakramentu małżeństwa mają obowiązek błogosławić swoje dzieci znakiem krzyża na czole. Niech nie brakuje krzyża w naszych domach i miejscach pracy. Dbajmy o krzyże przydrożne, zwłaszcza o te, które stoją od lat w naszych wioskach i miastach, aby nam przypominać prawdę o zbawieniu i naszej narodowej tożsamości.     

O. Andrzej Iwanicki
– redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl