Rycerz Niepokalanej (768) – maj 2020 - Rycerz Niepokalanej - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (768) – maj 2020

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Szczęść Boże, Maryja!

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”, Przyjaciele Niepokalanowa i Czciciele Matki Bożej Niepokalanej.
Maj jest szczególnym miesiącem roku, najpiękniejszym ze wszystkich, ponieważ jest miesiącem życia, radości, pokoju i piękna, jest miesiącem, w którym śpiewamy Maryi „Chwalcie łąki umajone…” i dalej Litanię Loretańską. Gołym okiem widać, że Bóg stworzył nasz piękny, wręcz cudowny świat – „ogród Eden”, w którym człowieka uczynił panem stworzenia. Z doświadczenia i obserwacji wiemy, jak ciężko jest żyć według Ewangelii, przykazań Bożych i sakramentów świętych. Wola człowieka po grzechu pierworodnym została osłabiona i łaska Boża do zbawienia jest każdemu koniecznie potrzebna. Pamiętajmy, że Bóg jest dobry, pamięta i kocha człowieka stworzonego na swój obraz i podobieństwo. Jest obecny pośród swego ludu w świętych znakach sakramentalnych, w Słowie Bożym, w sercu każdego z nas, ponieważ człowiek jest świątynią Ducha Świętego.
W trudnym czasie dla naszych rodzin, wspólnot, narodu, Kościoła, w czasie cierpienia, niepewności jutra, lęku przed cierpieniem, chorobą i przed śmiercią, w czasie pandemii, Ojciec Święty Franciszek zaprasza każdego człowieka dobrej woli do modlitwy, do wznoszenia swego serca do Boga, do wspólnego wołania ponad konfesjami: „Ojcze nasz”. W swojej nowej książce „Modlitwa. Oddech nowego życia” tak pisze: „Modlitwa jest dziełem duchowego miłosierdzia, które chce doprowadzić wszystko do serca Boga. Mówiąc wprost: modlitwa jest powiedzeniem: «Weź [to] Ty, który jesteś Ojcem. Patrz na nas Ty, który jesteś Ojcem». To jest relacja z Ojcem. Taka jest modlitwa. Jest darem wiary i miłości, wstawiennictwem potrzebnym jak chleb. Modlić się to znaczy powierzać: powierzać Kościół, powierzać osoby, powierzać sytuacje Ojcu – «powierzam Ci to» – by się nimi zajął”.
Kościół w Polsce jednoczył i jednoczy się na nieustannej modlitwie liturgicznej i na nabożeństwach różańcowych, w których jest możliwość wzięcia udziału również na odległość poprzez Internet czy radio. Także z Niepokalanowa płyną modlitwy każdego dnia od świtu do wieczora. Pamiętamy o Was i Waszych intencjach w codziennych Mszach świętych oraz modlitwach klasztornych. Codziennie ok. 6.40 w kaplicy klasztornej celebrujemy Eucharystię w intencjach Związku Mszalnego, do którego może każdy dołączać swoje dziękczynienia, prośby i krzyże na okres jednego roku. Dziękujemy za Wasze zaufanie i wsparcie modlitewne jak również materialne, bez którego trudno żyć.
Pisząc te słowa, jeszcze nie wiemy, jak się rozwinie sytuacja pandemii w naszej Ojczyźnie, ale mamy dla Was zaproszenie na 7 maja do Niepokalanowa na uroczystość NMP Wszechpośredniczki Łask, by przez Maryję oddawać i zawierzać Bogu wszystkie nasze radości, prośby, smutki i całe nasze życie. Niech Jej wstawiennictwo umacnia nas w drodze do Nieba, niech nam wyprasza potrzebne łaski i chroni nas od złego.
Jej opiece zawierzamy także nasze mamy, prosząc o błogosławieństwo i zdrowie dla żyjących, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

 O. Andrzej Iwanicki OFMConv
redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl