Rycerz Niepokalanej (769) – czerwiec 2020 - Rycerz Niepokalanej - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (769) – czerwiec 2020

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Przyjaciele „Rycerza Niepokalanej” i klasztoru Niepokalanowskiego!

Wraz z uroczystością Zesłania Ducha Świętego radosny czas Wielkiej Nocy dobiegł końca. Rozpoczynamy okres zwykły w roku kościelnym. W liturgii będą dominowały sza­ty koloru zielonego. Kolor ten przywodzi na myśl Zielone Świątki, czyli Pięćdziesiątnicę – Zesłanie Ducha Świętego, w którego mocy dokonuje się Tajemnica Sakramentu Eucharystii oraz pozostałych sakramentów świętych. On jest Mocą z wysoka, która prowadzi do Prawdy, do Ojca przez Syna i On jest siłą witalną Kościoła.

Przed nami jeszcze piękne uroczystości Trójcy Przenajświętszej oraz Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Pamiętajmy o tych świętach i uroczystościach. Pamiętajmy o nabożeństwie czerwcowym do Serca Jezusowego, bo w tym Sercu zostaliśmy ukochani odwieczną miłością i w Nim odnajdujemy naszą tożsamość, miłość, akceptację i źródło życia. Ono przebite w Wielki Piątek na krzyżu dla Twojego i mojego zbawienia stało się źródłem, z którego wypłynęła krew i woda, i „z Niego wzięły początek sakramenty Kościoła”. Z nabożeństwem do Serca Jezusowego są związane również obietnice przekazane nam, ponad 300 lat temu, przez św. Małgorzatę Marię Alacoque. Ona to miała również wizję nieba i zobaczyła, że św. Franciszek z Asyżu jest największym pośród świętych, ponieważ najbardziej umiłował Serce Zbawiciela i wołał, że „Miłość nie jest kochana”. Został on nazwany „drugim Chrystusem”, co potwierdziły również otrzymane przez niego stygmaty na wzór ran Chrystusowych.

Moi Drodzy, patrząc na Liturgię i bogactwo duchowe oraz tradycję Kościoła, widzimy, jak bardzo zostaliśmy umiłowani przez Boga! Pamiętajmy o modlitwie, o zwróceniu serca ku Sercu Bożemu, o relacji do Ojca Niebieskiego, by – jak pisze Papież Franciszek – „Jemu oddawać nasze sprawy”, a co On z tym zrobi, to już jest Jego sprawa. Maryja, nasza Matka, zawsze wstawia się za nami i również niesie nasze życie, nasze kruche serca, trudne sprawy, lęk, strach, niemoc i wszelkie braki do Swojego Syna, który jest Panem i Królem Wszechświata, jedynym Zbawicielem i Odkupicielem. Dlatego zawierzajmy Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanej nasze sprawy, obecną sytuację epidemiologiczną, pytania o przyszłość, o jutro, o zdrowie swoje, swoich bliskich, jak również o sens i skutki epidemii. Na te pytania nie ma prostych odpowiedzi, a wiemy, że krążą przeróżne teorie spiskowe w naszych środowiskach, zwłaszcza w Internecie. Nie ulegajmy im.

Starajmy się modlić za siebie nawzajem – do czego zachęca nas Papież Franciszek w swojej nowej książce „Modlitwa. Oddech nowego życia” – abyśmy wyszli umocnieni z tego czasu próby, aby Bóg posyłał nam swojego Ducha, który umocni naszą wiarę, miłość i nadzieję, abyśmy byli świadkami zmartwychwstania Jego Syna Jezusa Chrystusa, którzy potrafią żyć wartościami Bożymi i interpretować rzeczywistość z perspektywy Bożej.

Niech w tym trudnym czasie prowadzi nas Maryja Niepokalana do Serca swego Syna, gdzie znajdziemy schronienie, siłę i radość życia.

Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami!

Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami!

Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami!

 O. Andrzej Iwanicki OFMConv
redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl