Rycerz Niepokalanej (770-771) – lipiec - sierpień 2020 - Rycerz Niepokalanej - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (770-771) – lipiec / sierpień 2020

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy i przyjaciele „Rycerza Niepokalanej” i Niepokalanowa!

Czas biegnie nieubłagalnie. Niedawno obchodziliśmy piękne uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Trójcy Przenajświętszej, Najświętszego Serca Jezusa oraz Bożego Ciała! Dzięki Bogu zostały zniesione ograniczenia liczby wiernych w kościołach i była możliwość wyjścia w procesji Bożego Ciała, aby Jezus Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie ołtarza błogosławił nasze domostwa, miejscowości, rodziny, pola i lasy.

Niech Bogu będą dzięki za łaskę Jego obecności pośród nas, za Jego błogosławieństwo i wszelkie dobro, którego doświadczamy każdego dnia. Pamiętajmy, aby codziennie zwracać swoje serce ku Najświętszemu Sercu Jezusa krótkim aktem strzelistym: „Jezu cichy i pokornego serca. Uczyń serca nasze według serca Twego!”.

Pamiętajmy również w tym wakacyjno-urlopowym czasie, że jesteśmy dziećmi Bożymi i potrzebujemy Jego zbawczej obecności pośród naszych codziennych spraw, problemów, aby to wszystko było przemodlone i „oddane w ręce Boga”. To jest sedno modlitwy, pisze Ojciec Święty Franciszek. Bądźmy ludźmi Boga, bądźmy „solą ziemi”, aby nasze życie było świadectwem żywej obecności Boga w naszym życiu.

Na drodze wiary nie jesteśmy sami i Bóg nie zostawia nas bez pomocy. Pamiętajmy, że mamy wielu świętych patronów, którzy nas wspierają i wypraszają potrzebne łaski. W lipcu szczególnie zwracajmy się do Boga przez wstawiennictwo św. Krzysztofa oraz św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa. 14 sierpnia świętujemy przejście do wieczności św. Ojca Maksymiliana Kolbego, wielkiego czciciela NMP Niepokalanej.

Zapraszamy Was na odpust do Niepokalanowa na godzinę 11.00 oraz 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, również o godz. 11.00. Przyjedźcie do „Zagrody Niepokalanej”, by w Jej uroczystość zawierzyć siebie, swoje sprawy, swoje rodziny, radości i problemy Bogu Ojcu.

Pamiętajmy również o modlitwie i apostolstwie. Proszę Was, moi Drodzy, o modlitwę za naszą Ojczyznę, dziękując NMP Zwycięskiej za „cud nad Wisłą” w 1920 r., aby rządzący kierowali się staropolskim drogowskazem „Bóg – Honor – Ojczyzna” i pamiętali że polityka, to służba ludziom w duchu wartości chrześcijańskich. Bogarodzica Maryja niech ma ich w swojej opiece, by nie ulegali partykularnym interesom. Polecajmy Maryi i patronom naszej Ojczyzny Prezydenta elekta, prosząc o mądrość i męstwo w prowadzeniu polityki i rozwiązywaniu trudnych spraw, by zawsze kierował się wartościami chrześcijańskimi i służąc nam, służył samemu Bogu z godnością i oddaniem.

Proszę Was również o modlitwę za Niepokalanów i naszą Prowincję zakonną, która na przełomie lipca i sierpnia będzie miała kapitułę i wybory nowych przełożonych klasztorów i dzieł, aby obradujący, wsłuchani w Ducha Świętego, wypełniali wolą Bożą. Módlcie się o nowe i święte powołania, aby Niepokalanów mógł się rozwijać i realizować misję dla której powstał, mianowicie zdobywania świata dla Boga przez Niepokalaną.

Życzę Wam wszystkim błogosławionego czasu letniego wypoczynku. Bądźcie apostołami na wzór św. Maksymiliana, propagujcie cześć Niepokalanej i zachęcajcie do lektury „Rycerza Niepokalanej”. Z darem modlitwy i błogosławieństwa kapłańskiego.

 O. Andrzej Iwanicki OFMConv
redaktor naczelny


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl