Rycerz Niepokalanej (772) – wrzesień 2020 (PDF) - Rycerz Niepokalanej 2020 – wcześniejsze PDFy - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (772) – wrzesień 2020 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele „Rycerza Niepokalanej” i klasztoru niepokalanowskiego,

Pola już pustoszeją, dni stają się coraz krótsze. liście zmieniają kolory, a wrzosy zaczynają kwitnąć. To zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie, która przygotowuje się na jesień. jeszcze tylko zbiory ziemniaków, buraków cukrowych i winogron i spokój zapanuje na polach.

Czas sierpnia i września to czas przełomu nie tylko w przyrodzie, ale także w historii naszej Ojczyzny, w naszych rodzinach i domach, to początek szkoły dla dzieci. Już zawsze wrzesień będzie się nam kojarzył z krwawą napaścią Niemiec i Rosji na Polskę, z cierpieniem, bólem, z niewolą i zniszczeniami nie tylko materialnymi, ale również ludzkimi, z połamanymi życiorysami ludzi młodych, z tragediami ludzkimi i rodzinnymi. Nie wolno nam o tym zapomnieć, trzeba przekazywać i uczyć młode pokolenia miłości i szacunku do Ojczyzny, aby zawsze pamiętały i żyły według wezwania naszych przodków: Bóg – Honor – Ojczyzna!

14 września staje przed nami święto Podwyższenia Krzyża Świętego – znak zbawienia, Boży tron Baranka, na którym oddał za każdego z nas swoje życie, by zniszczyć zło, by odebrać moc szatanowi i przywrócić nam utracone synostwo, utraconą łaskę uświęcającą, która czyni nas godnymi nieba, godnymi wołania do Boga „Ojcze”. Ten niezasłużony dar Boży zobowiązuje do życia według przykazań Bożych i ewangelii świętej, ponieważ – jak pisze św. Paweł – „Przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych” i sami z doświadczenia wiemy, jak łatwo zgrzeszyć, zejść na złą drogę, dać się zmanipulować mediom i przegrać życie. Zły nie śpi, czego doświadczamy nie tylko na tzw. Zachodzie Europy, ale również w naszych małżeństwach, rodzinach i Ojczyźnie poświęconej Jezusowi Chrystusowi, której Królową jest Najświętsza Maryja Panna. Dziękujmy Bogu za Maryję, która ochrania nas swoim matczynym płaszczem i wyprasza nam łaskę wierności Bogu! Módlmy się w naszych rodzinach, by panowała w nich miłość, zgoda i pokój. W sposób szczególny pamiętajmy o młodych pokoleniach, które są narażone na neoliberalne manipulacje w internecie, gdzie spędzają bardzo wiele czasu. Niech Matka Boża Bolesna „Smętna Dobrodziejka”, której oblicze jest umieszczone na okładce tego numeru „Rycerza Niepokalanej”, ma każdego z Was i Wasze rodziny w swojej opiece. Przez Jej wstawiennictwo zawierzam wszystkie sprawy, radości i smutki, dobremu Bogu.

Pisząc o czasie przełomu, nie sposób nie napisać o zmianach, jakie czekają Niepokalanów i Wydawnictwo Niepokalanów. Otóż, będzie nowa redakcja „Rycerza Niepokalanej” i nowy dyrektor wydawnictwa. Dziękuję Wam za wsparcie modlitewne i materialne! Niech Bóg Wam błogosławi, a Maryja wspiera w codziennym życiu. Szczęść Boże!

Bardzo serdecznie dziękuję również pani dr Magdalenie Chudzickiej za zaangażowanie i pomoc przy redagowaniu i składzie „Rycerza Niepokalanej” przez ostatnie osiemnaście miesięcy; dziękuję wszystkim autorom, którzy pisali artykuły ze względu na św. Maksymiliana za „Bóg zapłać”. Niech Wam Bóg przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej i św. Maksymiliana wynagrodzi za pracę i wyświadczone dobro. Szczęść Boże!

 O. Andrzej Iwanicki OFMConv
redaktor naczelny


 

Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl