Rycerz Niepokalanej (773) – październik 2020 (PDF) - Rycerz Niepokalanej – wydania cyfrowe - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (773) – październik 2020 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Szczęść Boże!

Rok 2020 jest szczególny i zapewne niezapomniany z kilku ważnych i istotnych względów. Jednym z nich jest pandemia Covid-19, która opanowała świat i zatrzymała nasze dotychczasowe plany. W szczególności dotkliwie ukazała nam kruchość życia i bezradność wobec choroby, w tym niby bezpiecznym i dostatnim świecie. To powinno skłonić nas wszystkich do przemyśleń i wyciągnięcia wniosków, co tak naprawdę w życiu jest ważne i gdzie odnaleźć sens naszego istnienia w nowej rzeczywistości.

W tym roku obchodzimy wyjątkową rocznicę Cudu nad Wisłą, to jest zwycięstwa polskiego oręża nad sowieckim najeźdźcą. To nasza historia i duma. Dostrzegamy w tym „palec Boży” przez opiekę Matki Bożej, która ochroniła naszą Ojczyznę i całą Europę przed bezbożnictwem.

Chciałbym wspomnieć o kardynale Stefanie Wyszyńskim, prymasie Polski, na którego beatyfikację z utęsknieniem czekamy. Potrzebujemy jako Naród nowego Patrona, tego który ukochał naszą Ojczyznę i Kościół. Potrzebujemy jego mądrości, zdecydowania i odwagi. Da Bóg, że będziemy cieszyli się nowym błogosławionym jeszcze w tym roku. Ważnych wydarzeń tego roku można by wyliczać jeszcze wiele. Należą również do nich zmiany zaistniałe w naszej zakonnej Prowincji, w związku z odbytą pod koniec lipca 24. Kapitułą Prowincjalną. Dziękujemy wszystkim Braciom, którzy pełnili różne funkcje w minionej kadencji, za dotychczasowy trud i wysiłek, zwłaszcza podejmowany w Wydawnictwie Niepokalanów. Dziękuję dotychczasowemu dyrektorowi Wydawnictwa i redaktorowi naczelnemu „Rycerza Niepokalanej” o. Andrzejowi Iwanickiemu za jego troskę o nasz miesięcznik.

Nowym Prowincjałem został o. prof. Grzegorz Bartosik, pracujący na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kilkanaście lat wcześniej pełnił już funkcję Prowincjała przez 2 kadencje. Na wikariusza Prowincji został wybrany o dr Mirosław Bartos, który pełnił funkcję rektora naszego seminarium w Łodzi Łagiewnikach. Sekretarzem został o. dr Zbigniew Kopeć, w ostatnich latach pracujący w Kurii Generalnej w Rzymie. Ekonomem – o. Damian Karczmar, dotychczasowy dyrektor Radia Niepokalanów. Nowym gwardianem klasztoru Niepokalanów został wybrany o. dr Mariusz Słowik, wieloletni gwardian i proboszcz największej parafii franciszkańskiej pw. Św. Maksymiliana w Łodzi. W naszym Wydawnictwie moja skromna osoba została powołana na stanowisko dyrektora. W ostatnich latach pełniłem funkcję proboszcza i kustosza sanktuarium św. Rodziny w Miedniewicach, a wcześniej dyrektora Radia Niepokalanów. Na redaktora naczelnego „Rycerza Niepokalanej” został powołany o. Piotr Szczepański, który pełnił przez minione 2 kadencje funkcję wikariusza Prowincji, więc już od stycznia pismo ukaże się w nowej odsłonie z nową redakcją. W Niepokalanowie Lasku gwardianem został o. Grzegorz Maria Szymanik, będący do tej pory gwardianem Niepokalanowa. Dyrektorem Radia Niepokalanów został o. Grzegorz Klimczyk.

Kochani Czytelnicy, październik jest niesamowitym czasem, dlatego ważne jest, byśmy chwycili się kotwicy modlitwy różańcowej i na nowo odkrywali jej wartość. W tak kruchym świecie powinniśmy podjąć wysiłek, by umocnić swoją wiarę i zabezpieczyć siebie i bliskich przed złem. Mamy Was zawsze w naszych sercach i modlitwie. Zarazem prosimy Was o modlitwę, by te zmiany i plany, choćby dotyczące „Rycerza Niepokalanej” i Niepokalanowa, przyniosły dobry owoc i wspólną radość.

Niech Pan nam wszystkim błogosławi, a Niepokalana otacza opieką każdego z nas, nasze Wspólnoty, Rodziny, Ojczyznę i Kościół.

Jan Krzysztof Oniszczuk
dyrektor Wydawnictwa
Ojców Franciszkanów Niepokalanów


 

Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl