Rycerz Niepokalanej (774) – listopad 2020 - Rycerz Niepokalanej - WOF Niepokalanów
Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej (774) – listopad 2020

Rycerz Niepokalanej listopad 2020
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”,

Pozdrawiamy Was serdecznie z Niepokalanowa. W tych listopadowych dniach odwiedzamy groby naszych bliskich. Zapalamy znicze, składamy kwiaty i za nich się modlimy. Dziękujemy Bogu za ich życie i wszelkie dobro, jakiego dokonali.

Miesiąc listopad jest szczególnym czasem refleksji o ludzkim życiu. Co dzień, co godzinę, co minutę zbliżamy się do śmierci… Wielu nie lubi o tym myśleć, upodabniając się do strusia, który, gdy nie może ujść pogoni, wkłada głowę w piasek, spokojny, że nie widzi myśliwego. Ale my zdobądźmy się na odwagę i idźmy dalej – pisał św. Maksymilian w japoń­skim „Rycerzu Niepokalanej”. Ta droga dalej z podniesioną głową i nadzieją prowadzi do spo­tkania z Bogiem, który przygotowuje dla nas „miejsce” w niebie. Ojciec Maksymilian tak bardzo pragnął zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus zakrólował w duszach wszystkich ludzi. Zbawienie siebie i bliźnich było główną troską św. Maksymiliana. Cel ten osiągamy poprzez oddanie się Niepokalanej.

Jak już informowaliśmy w poprzednim numerze naszego miesięcznika, w naszym klasztorze, w Wydawnictwie i redakcji „Rycerza Niepokalanej” nastąpiły zmiany personalne. Znane jest powiedzenie „dłużej klasztora niż przeora”. Mimo zmian, jako duchowi synowie św. Franciszka i św. Maksymiliana, na ile jest to możliwe, kontynuujemy zadanie, jakie realizowali w swoim życiu i pozostawili je nam. Pierwszym naszym zadaniem jest uświęcenie siebie i całej wspólnoty Braci. Im nasza wspólnota będzie bardziej oddana Bogu, tym będzie głębsze oddziaływanie na świat. Św. Maksymilian stał się wielkim apostołem, ponieważ prowadził głębokie życie religijne. „Kto trwa we Mnie, ten przynosi owoc obfity” – mówi Pan Jezus. Głębokie zjednoczenie o. Maksymiliana z Bogiem i Niepokalaną zaowocowało pięknym świętym życiem, a oddziaływanie na innych było jego skutkiem.

W drodze do Boga nie jesteśmy i nie powinniśmy być sami. Wspierajmy się wzajemnie. Dlatego w tym pierwszym moim wprowadzeniu proszę Was o modlitwę za nas: kapłanów i braci zakonnych, abyśmy nie tracili ducha św. Maksymiliana. On patrzy na nas z nieba i nas wspiera, ale musimy i my uczynić wszystko, co jest możliwe z naszej ludzkiej strony. Potrzebujemy i Waszego wsparcia w modlitwie, i duchowej jedności z nami. W Waszych listach do nas odczuwamy tę troskę i wielką życzliwość. To bardzo pomaga i dodaje „skrzydeł”. Żyjąc we wspólnocie i poświęcając kilka godzin dziennie na modlitwę, pamiętamy o wszystkich czytelnikach „Rycerza Niepokalanej”. Powierzamy Wasze intencje Bogu oraz Matce Najświętszej. Wielu Braci chorych ofiarowuje także swoje cierpienia. W tym trudnym jeszcze czasie epidemii, kiedy jest znacznie mniej wiernych w naszym Sanktuarium, tym bardziej jesteśmy Wam wdzięczni za Waszą pamięć, modlitwę i ofiary. Każdego i każdą z Was polecamy wstawiennictwu Niepokalanej, której powierzał siebie święty Maksymilian.

Ojciec Gwardian Mariusz Słowik
i cała wspólnota klasztoru w Niepokalanowie


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 86 42 208

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn-pt 7:00-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 313 (pn-pt 8:00-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl