Rycerz Niepokalanej (796) –wrzesień 2022

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”!

Trawa przed domem parafialnym domagała się skoszenia. Mój znajomy, proboszcz pewnej parafii, ubrał się „na roboczo” i przystąpił do dzieła. Lubił kosić trawę, bo to taka praca, której efekt od razu widać. Przy okazji zakładał słuchawki i słuchał jakiejś muzyki albo audiobooka. W pewnym momencie zorientował się, że stoi przy nim jakiś pan i coś do niego mówi. Wyłączył więc kosiarkę, zdjął słuchawki, otrzepał się z trawy i zapytał: „W czym mogę pomóc?”. „Chciałbym się spotkać i porozmawiać z proboszczem” – poinformował nieznajomy. ‒ „Oczywiście. W jakiej sprawie?”. – „A guzik cię to obchodzi! Ja do proboszcza!” – odpowiedział niegrzecznie”. Dodam tylko, że nie użył słowa „guzik”, a w naszym czasopiśmie jednak nie wypada zacytować, jak się ów mężczyzna wyraził.

Mój znajomy wzniósł się wówczas na wyżyny cierpliwości i uprzejmie odpowiedział: „Proszę chwilę zaczekać”. Wszedł do budynku parafialnego, ubrał się w habit i już po chwili, podchodząc do przybysza, zwrócił się do niego słowami: „Jestem proboszczem, a pan w jakiej sprawie?”. Twarz owego człowieka, najwyraźniej nie mogąc się zdecydować, na przemian bladła i czerwieniała. Zaczął on przepraszać: ...że nie wiedział, ...że tak się nieładnie zachował, ...że jest mu wstyd. A na koniec dodał: „Ojcze, to jest największa lekcja pokory w moim życiu, nigdy jej nie zapomnę”.

Czasami głupia wpadka może okazać się ważną nauką. Aby jednak tak się stało, konieczne jest stanięcie w prawdzie o sobie, o danym wydarzeniu czy zachowaniu; uznanie popełnionego błędu i ...dobra pamięć, dzięki której następnym razem nie uczynię tak samo. W taki sposób nabywa się pokory. Pokora jest niezwykle ważną cnotą w relacjach z innymi ludźmi. Zaryzykuję stwierdzenie, że tylko na gruncie pokory mogę istotnie spotkać się z drugim człowiekiem i nawiązać z nim prawdziwą i głęboką relację. Co więcej – tylko na płaszczyźnie pokory mogę spotkać się z Panem Bogiem. On jest cichy i pokornego Serca. Każdy, kto się wywyższa, nie jest w stanie Go spotkać, bo na poziomie pychy Go nie znajdzie, minie się z Nim. Przychodząc do Niego w pokorze, jesteśmy w stanie ujrzeć Jego święte Oblicze.

Niech Pokorna Służebnica Pana wyprasza dla każdego z nas tę niezbędną cnotę! ■

Piotr Szczepański OFMConv.
z Redakcją „Rycerza Niepokalanej”

 

RABAT Przy zakupie minimum 50 egzemplarzy cena zostanie obniżona do ceny hurtowej. W koszyku należy użyć kodu: 7R0158N2


Osoby, które nie mogą zapłacić całej kwoty prenumeraty, mogą złożyć dobrowolną ofiarę z zaznaczeniem, jakiego pisma dotyczy. Będziemy je wysyłali przez cały rok, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Czytelnicy, których nie stać na opłacenie prenumeraty, a pragną czasopismo otrzymywać, mogą skorzystać z poniższego formularza z odpowiednią adnotacją w uwagach.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium