Rycerz Niepokalanej (805) – czerwiec 2023

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”!

Rodzice zazwyczaj odganiali mnie od telewizora. Mimo iż były dostępne tylko dwa programy, zawsze znalazłem coś niezwykle ciekawego, aby się pogapić, na przykład: „Radzimy Rolnikom”, „Klinika Zdrowego Człowieka”, „Pegaz”, „Telewizyjny Klub Seniora” albo jakieś inne szlagiery ówczesnej telewizji.

O ile dobrze pamiętam, tylko raz zdarzyło się, że mama posadziła mnie przed telewizorem i kazała śledzić nadawaną transmisję. Jej stanowczość musiała zrobić na mnie spore wrażenie, skoro zapamiętałem jej słowa, wypowiedziane 44 lata temu: „Siedź tu i oglądaj, bo drugiego takiego wydarzenia chyba już nie będzie”. Był to czerwiec 1979 roku, a telewizja transmitowała pierwszą pielgrzymkę Papieża Jana Pawła II do Polski. Oprócz słów mamy, z tamtego wydarzenia nic więcej nie pamiętam. Byłem kilkuletnim chłopcem, który raczej szybko znudził się nadawaną transmisją.

Dużo lepiej natomiast pamiętam wydarzenie z roku 1982. Tym razem telewizja transmitowała (a może retransmitowała, już nie jestem pewien) Mszę świętą kanonizacyjną Ojca Maksymiliana Marii Kolbego. To, co widziałem na ekranie telewizora, robiło na mnie wielkie wrażenie – plac św. Piotra wypełniony ludźmi, Jan Paweł II sprawujący Mszę świętą, a za jego plecami duży obraz, przedstawiający nowego Świętego. Pamiętam także mojego tatę, który usiłował wytłumaczyć mi różnicę między słowami „stracić życie” a „oddać życie”. Już nie pamiętam, czy to zrozumiałem.

Rok później, w roku 1983, Jan Paweł II ponownie przyjechał do Polski. 18 czerwca na trasie pielgrzymki znalazł się Niepokalanów. W klasztorze, gdzie żył i pracował Męczennik z Auschwitz, odprawił Mszę świętą dziękczynną za nowego Świętego. Odwiedził Jego celę, pokój, w którym Ojciec Maksymilian mieszkał i gdzie został aresztowany. Spotkał się też w niepokalanowskiej bazylice z osobami konsekrowanymi. Choć jest kilka materiałów telewizyjnych, upamiętniających tamto wydarzenie, wolę jednak „na żywo” wracać do tamtych dni. Mieszkając w klasztorze, który nawiedził Papież Polak, każdego dnia spotykam ojców i braci, którzy dobrze pamiętają tamte podniosłe chwile, gdyż w nich uczestniczyli, i chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami.

18 czerwca tego roku, w niedzielę, będziemy uroczyście wspominać wydarzenia, które miały miejsce dokładnie 40 lat temu w naszym klasztorze. Będziemy dziękować Panu Bogu za kanonizację Ojca Kolbego i związaną z tym wydarzeniem wizytę św. Jana Pawła II. Ponieważ telewizja nie będzie transmitowała tych wydarzeń... zapraszam do Niepokalanowa. ■

Piotr Szczepański OFMConv.
z Redakcją „Rycerza Niepokalanej”

 

RABAT Przy zakupie minimum 50 egzemplarzy cena zostanie obniżona do ceny hurtowej. W koszyku należy użyć kodu: w8kc55sy


Osoby, które nie mogą zapłacić całej kwoty prenumeraty, mogą złożyć dobrowolną ofiarę z zaznaczeniem, jakiego pisma dotyczy. Będziemy je wysyłali przez cały rok, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Czytelnicy, których nie stać na opłacenie prenumeraty, a pragną czasopismo otrzymywać, mogą skorzystać z poniższego formularza z odpowiednią adnotacją w uwagach.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium