Rycerz Niepokalanej (806-807) – lipiec–sierpień 2023 PDF

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”!

Tłumaczyłem kiedyś jednemu z moich starszych współbraci, jakże mocno jestem zabiegany, jak mało mam czasu, a tyle mam rzeczy do zrobienia itd. On wysłuchał mojego narzekania, dopytał o kilka szczegółów, westchnął głęboko i powiedział: „Dwóch drwali stanęło do zawodów w rąbaniu drewna na czas. Wygrać miał ten, który w ciągu godziny więcej drewna narąbie. Gdy już byli gotowi, chwycili za siekiery i na umówiony sygnał rozpoczęli rywalizację. Pierwszy z nich od razu złapał właściwy sobie rytm i jak maszyna rozbijał kolejne pieńki. Ten drugi również ostro zabrał się do pracy. Jednak, jak na zawody, miał specyficzne podejście do zadania. Po upływie dziesięciu minut przysiadł na chwilę na pieńku, odsapnął nieco, podostrzył siekierę, po czym wrócił do rąbania. Po kolejnych dziesięciu minutach powtórzył całą ceremonię. Zanim minęła godzina, jeszcze kilkakrotnie odpoczywał, ostrząc siekierę. Po zakończonych zawodach, ku zdziwieniu wszystkich obserwujących, okazało się, że to właśnie ten drugi wygrał rywalizację”.

Tutaj mój rozmówca zrobił krótką pauzę i dodał: „Bo widzisz, Piotrze, można dużo pracować, a nawet trzeba! Ważne jest jednak to, aby pracować mądrze – to po pierwsze. Po drugie, ważne jest, by odpoczywać. Dla pracującego odpoczynek nie jest jakimś przywilejem, ale obowiązkiem. Aby dobrze wykonywać swoje zadania, musisz czasem odpocząć. Nawet w Ewangelii jest fragment, w którym Pan Jezus mówi do zapracowanych uczniów: «Wypocznijcie nieco!» Gdy i ty odpoczniesz nieco, to będziesz miał nowy zapał do pracy i humor ci się od razu poprawi”.

Jak ktoś dobrze mówi, to warto go posłuchać. Przypomniałem sobie tę rozmowę w odniesieniu do czasu urlopowo-wakacyjnego, który właśnie rozpoczynamy. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i każdy z nas znajdzie choć trochę czasu na oderwanie się od codziennych zajęć. „Odpoczynek nie jest bowiem jakimś przywilejem, lecz obowiązkiem pracującego”. Mam nadzieję, że i ja „wypocznę nieco”. A na pewno, w ramach odpoczynku, wybieram się na „dłuższy spacer”, który zwie się pielgrzymką do Częstochowy. Wiele razy to sprawdziłem, że jest to genialny sposób na oderwanie się od codzienności. Ciało się trochę zmęczy, ale głowa odpocznie, a przy okazji, jak zwykle, droga dostarczy nowych doświadczeń, które będę mógł opisać w Słowie od Redaktora. Jeśli ktoś chciałby zabrać się na pielgrzymi szlak z Grupą Brązową, to uprzejmie informuję, że wyruszamy 5 sierpnia z kościoła św. Anny w Warszawie. Do zobaczenia? ■

Piotr Szczepański OFMConv.
z Redakcją „Rycerza Niepokalanej”


Za „Rycerza Niepokalanej” przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 3,50 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium