Rycerz Niepokalanej (808) – wrzesień 2023

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”!

W trakcie różnych dyskusji czasami pada stwierdzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sądzę, że to powiedzenie można zawrzeć również w takich słowach: to, co widzę, zależy od tego, co mam w sercu. I tu znowu wrócę do opowieści z pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

Pielgrzymkę rozpoczynamy Mszą świętą w kościele św. Anny w Warszawie. Chwilę później wyruszamy na szlak, którego pierwszy etap wiedzie przez ulice Warszawy. Niewątpliwie jest to trudny etap tak dla pielgrzymów, jak i dla mieszkańców Stolicy. My musimy na początku pokonać szybkim marszem 10-12 km, by sprawnie wyjść poza teren miasta. Mieszkańcy Stolicy natomiast dotknięci są utrudnieniami w ruchu. Oczywiście, nie blokujemy całego miasta, ale na kilku ulicach, którymi idziemy, pojawiają się utrudnienia w ruchu. Na ogół kierowcy znoszą to cierpliwie, lecz zdarza się i tak, że bardzo się denerwują. Tym razem, idąc przez plac Bankowy, doświadczyliśmy niemiłej sytuacji, gdy jeden z kierowców, mocno zdenerwowany, wysiadł z samochodu i w wulgarny sposób domagał się pierwszeństwa przejazdu, wykrzykując, że jesteśmy zakałą tego świata. Na szczęście policjant, który kierował ruchem, uprzejmie, aczkolwiek stanowczo, poprosił, by ów kierowca wrócił do swego pojazdu, a my poszliśmy dalej. Ale niesmak pozostał...

Kilka dni później doświadczyliśmy odmiennej sytuacji. Idąc przez pewną miejscowość, zauważyłem, że z głębi jednego podwórza biegnie ku nam mężczyzna ...z podkaszarką na ramieniu. Chwilę wcześniej słyszałem pracę tej maszyny, więc szybko połączyłem fakty: ...pan kosił trawę; zobaczył, że idą pielgrzymi; zostawił pracę, maszyny nie i biegnie do nas... ale po co mu ta podkaszarka?! Przez moment zrobiłem wielkie oczy z przerażenia. Chwilę później przerażenie minęło, a wielkie oczy zaszły łzami. „Nacierający” na nas człowiek zatrzymał się w bramie gospodarstwa, dosłownie upadł na oba kolana, przeżegnał się i ze łzami w oczach zawołał: „Pomódlcie się też i za mnie, i moją rodzinę!”.

Ta sama sytuacja – idący pielgrzymi, a jednak dwie jakże różne reakcje. Sądzę, że różnica nie leży po stronie pielgrzymów, którzy na pierwszym, warszawskim etapie, owszem, wyglądali rześko i byli pełni początkowego entuzjazmu, a gdy doszli do owej miejscowości, utrudzeni kilkoma dniami marszu, wzbudzali litość okolicznych mieszkańców. Sądzę, że różnica leży w sposobie myślenia, w nastawieniu i w sercach patrzących... bo to, co widzę, zależy od tego, co mam w sercu. Zmącone serce – mętnie widzi. Czyste serce – jest w stanie nawet Pana Boga zobaczyć! ■

Piotr Szczepański OFMConv.
z Redakcją „Rycerza Niepokalanej”

 

RABAT Przy zakupie minimum 50 egzemplarzy cena zostanie obniżona do ceny hurtowej. W koszyku należy użyć kodu: w8kc55sy


Osoby, które nie mogą zapłacić całej kwoty prenumeraty, mogą złożyć dobrowolną ofiarę z zaznaczeniem, jakiego pisma dotyczy. Będziemy je wysyłali przez cały rok, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Czytelnicy, których nie stać na opłacenie prenumeraty, a pragną czasopismo otrzymywać, mogą skorzystać z poniższego formularza z odpowiednią adnotacją w uwagach.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

INNI KLIENCI WYBRALI RÓWNIEŻ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium