Rycerz Niepokalanej (810) – listopad 2023

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”!

„Po paru dniach wspólnego pobytu z o. Kolbem wpadł do naszej celi strażnik więzienny, gestapowiec w randze Scharfenführera. Starszy celi, Żyd Singer, złożył mu raport. Widok o. Kolbego w habicie wywołał u gestapowca gniew. Przy opisie tej sceny opieram się na opowiadaniu [...] Singera, gdyż sam nie znałem języka niemieckiego.

Singer opowiedział mi przebieg rozmowy pomiędzy o. Kolbem a Scharfenführerem, co słyszał również o. Kolbe i czemu nie przeczył. Bezbożnik podszedł do o. Kolbego i wskazując palcem na krzyżyk przy koronce, zapytał:

– Ty wierzysz w to?

– Tak, wierzę – odpowiedział spokojnie zakonnik.

Niedowiarek wymierzył o. Kolbemu silny policzek.

Następnie gestapowiec szarpał ponownie za krzyż o. Kolbego i powtarzał swoje pytanie: Czy wierzysz? – Po każdej twierdzącej odpowiedzi o. Kolbego, że wierzy, esesman był coraz bardziej wzburzony (nie wiem, czy spokojem, czy stanowczością o. Kolbego) i powtarzał uderzenia w twarz. Widząc zaś, że o. Kolbe jest niewzruszony, z gniewem opuścił celę, trzaskając drzwiami.

O. Kolbe był podczas zajścia opanowany. Nie zauważyłem u niego najmniejszego zdenerwowania. Po wyjściu Scharfenführera z celi, o. Kolbe chodził po izbie i modlił się. Na jego twarzy było widać czerwone plamy od uderzeń.

Zajściem tym byłem bardzo zdenerwowa­ny i powiedziałem coś, czego już dzisiaj nie pamiętam. O. Kolbe zwrócił się wówczas do mnie ze słowami:

– Proszę się nie denerwować, pan ma wiele własnych kłopotów, a to, co się stało, nie jest nic takiego, bo to wszystko dla Mateczki Niepokalanej. Słowa te wyrzekł z takim spokojem, jakby rzeczywiście nic nie zaszło”.

Powyższą historię opowiedział naoczny świadek zdarzenia, pan Edward Gniadek, więzień Pawiaka, który przebywał w jednej celi wraz z Ojcem Maksymilianem. To wydarzenie przychodzi mi na myśl, gdy przygotowujemy kolejny numer naszego czasopisma. Podejmujemy w nim trudny temat, ostatnie z Ośmiu Błogosławieństw, które jakże ściśle odnosi się do naszego Świętego z Niepokalanowa.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie (Mt 5,10-12). ■

Piotr Szczepański OFMConv.
z Redakcją „Rycerza Niepokalanej”

 

RABAT Przy zakupie minimum 50 egzemplarzy cena zostanie obniżona do ceny hurtowej. W koszyku należy użyć kodu: w8kc55sy


Osoby, które nie mogą zapłacić całej kwoty prenumeraty, mogą złożyć dobrowolną ofiarę z zaznaczeniem, jakiego pisma dotyczy. Będziemy je wysyłali przez cały rok, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Czytelnicy, których nie stać na opłacenie prenumeraty, a pragną czasopismo otrzymywać, mogą skorzystać z poniższego formularza z odpowiednią adnotacją w uwagach.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

W celu opłacenia prenumeraty Rycerza Niepokalanej można zeskanować powyższy kod QR

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

INNI KLIENCI WYBRALI RÓWNIEŻ
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium