Rycerz Niepokalanej (813) – luty 2024

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Drodzy Czytelnicy „Rycerza Niepokalanej”!

Tym razem, na krótką chwilę, przenieśmy się do Mediolanu, gdzie z wizytą do swojego znajomego Włocha przyjechał pewien Hindus. Poznali się w Indiach, dokąd Włoch udał się z rodziną na wycieczkę. Hindus długo nie mógł zdecydować się na rewizytę, ale w końcu uległ namowom przyjaciela i pewnego pięknego dnia wysiadł na lotnisku Malpensa pod Mediolanem.

Następnego dnia przyjaciele spacerowali w centrum miasta. W pewnym momencie, na placu San Babila, Hindus zatrzymał się i spytał: „Czy słyszysz również i ty to, co ja słyszę?”. Mieszkaniec Mediolanu, trochę zaskoczony, natężył słuch, ale przyznał, że słyszy jedynie wielki hałas, wywołany ruchem miejskim. „Tu w pobliżu znajduje się śpiewający świerszcz” – stwierdził Hindus. „Mylisz się – powiedział mieszkaniec Mediolanu. – Ja słyszę jedynie zgiełk miejski. A zresztą tutaj nie ma świerszczy”. „Nie mylę się. Słyszę śpiew świerszcza” – upierał się Hindus i zaczął poszukiwania wśród liści kilku nędznych drzewek. Po chwili pokazał przyjacielowi, który sceptycznie go obserwował, małego owada. Wspaniały świerszcz starał się ukryć przed osobami zakłócającymi jego koncert. „Widzisz świerszcza?” – spytał Hindus. „Rzeczywiście – przyznał mediolańczyk. – Wy, Hindusi, macie słuch bardziej wyostrzony od białych...” „Tym razem ty się mylisz – uśmiechnął się mądry Hindus. – Zobacz tylko...”

Hindus wyciągnął z kieszeni małą monetę i rzucił ją na chodnik. Natychmiast cztery czy pięć osób odwróciło się i spojrzało. „Widziałeś? – spytał Hindus. – Ten pieniążek zadźwięczał o wiele słabiej od śpiewu świerszcza, a jednak tylu białych go usłyszało”.

Autor powyższej historii, Bruno Ferrero, w prosty i obrazowy sposób uchwycił głęboką prawdę o każdym z nas. Można wyciągnąć z niej wniosek, iż nasza wrażliwość, uwaga często są odbiciem tego, co nosimy w sercu. Najczęściej zauważamy to, co jest dla nas ważne, i jednocześnie nie dostrzegamy tego, czym nie zajmuje się nasze serce. Nasze postawy, decyzje, wybory, zachowania są w pewien sposób zewnętrznym obrazem tego, jacy jesteśmy w środku, jakie są nasze wartości, komu albo czemu są oddane nasze serca. Idąc dalej tym tokiem myślenia i analizy naszych czynów i postaw, mamy możliwość dotknąć najważniejszego pytania, które odnosi się do Pana Boga. Czy widząc, jaki jestem na zewnątrz, mogę stwierdzić, że On jest Bogiem i Panem mojego serca, a poza Nim nie mam innego bożka? Sądzę, że taka analiza może być dobrym ćwiczeniem duchowym, a nawet głębokim rachunkiem sumienia. ■

Piotr Szczepański OFMConv.
z Redakcją „Rycerza Niepokalanej”

 

RABAT Przy zakupie minimum 50 egzemplarzy cena zostanie obniżona do ceny hurtowej. W koszyku należy użyć kodu: w8kc55sy


Osoby, które nie mogą zapłacić całej kwoty prenumeraty, mogą złożyć dobrowolną ofiarę z zaznaczeniem, jakiego pisma dotyczy. Będziemy je wysyłali przez cały rok, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Czytelnicy, których nie stać na opłacenie prenumeraty, a pragną czasopismo otrzymywać, mogą skorzystać z poniższego formularza z odpowiednią adnotacją w uwagach.

Jeśli chcesz zaprenumerować „Rycerza Niepokalanej” drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej – PRENUMERATA

W celu opłacenia prenumeraty Rycerza Niepokalanej można zeskanować powyższy kod QR

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium