Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną św. Maksymilian Kolbe.
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej - czerwiec 2019 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

W czerwcu myśli nasze podążają ku Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W prefacji nr 48 czytamy: Z Jego przebitego boku wypłynęła krew i woda, i tam wzięły początek sakramenty Kościoła, aby wszyscy ludzie pociągnięci do otwartego serca Zbawiciela z radością czerpali ze zdrojów zbawienia. Bóg w Jezusie otworzył dla każdego z nas swoje serce, abyśmy czerpali łaski, które są nam potrzebne do dobrego i godnego życia, do realizacji woli Bożej. Dlatego gromadzimy się w kościołach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i śpiewamy ?Litanię do Serca Jezusowego?, aby zgłębiać Jego tajemnicę. Sami nie jesteśmy w stanie tego uczynić, dlatego zmartwychwstały Chrystus mówi o obietnicy z wysoka ? o darze Ducha Świętego, który doprowadzi wierzących do ?pełni prawdy?. To On, Duch Święty, zostaje nam posłany i dany w sposób szczególny w Sakramencie Bierzmowania, aby wprowadzić nas w tajemnice wiary i w tajemnice Serca Bożego. On prowadzi nas również do poznania Boga Ojca, abyśmy z wiarą potrafili wołać ?Ojcze nasz?.

Tutaj dotykamy bardzo ważnego tematu, jakim jest ?ojcostwo?, tym bardziej, że 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Ojca potrzebuje każde dziecko i ma do tego prawo, aby wzrastać z mamą i tatą, którzy się kochają, pomagają sobie nawzajem, budują małżeństwo i rodzinę, są otwarci na nowe życie, rozwiązują wspólnie problemy i wychowują z miłością swoje potomstwo, którym ich Bóg obdarza. Ojcostwo to dar, ale i zadanie, ponieważ coraz trudniej jest być mężem i ojcem, który jest głową i oparciem dla rodziny, który jest filarem domu ?budowanego na skale?.

?Kryzys ojcostwa powoduje kryzys człowieczeństwa. Bez ojca człowieczeństwo staje się niepełne, zachwiane w swojej podstawowej strukturze. Kryzys ojcostwa powoduje kryzys tożsamości? (Ks. K. Wons, ?Tęsknota za Ojcem?). Rzeczą konieczną jest zatem wpatrywanie się w Serce Jezusa i wołanie ?Uczyń serce moje według Serca Twego?. To wołanie jak i poznanie Jego ojcowskiego Serca szczególnie jest potrzebne każdemu mężczyźnie, aby umiał być mężem i ojcem według Serca Bożego, by umiał prowa­dzić swoją rodzinę do źródła łaski, by był wsparciem i opiekunem w chwilach zwątpienia i niepewności. Bycie ojcem to także przebywanie i spędzanie czasu z rodziną; wspólna zabawa, spacery, wycieczki rowerowe czy też praca. Bycie ojcem to i wspólna modlitwa, aby dzieci mogły się jej uczyć od swojego taty. To przy ojcu ?syn staje się mężczyzną, a córka kobietą? (O. M. Kożuch SJ). Obecny czas i społeczeństwo zdają się nam mówić, że nie ma na nic czasu, a mężczyzna ma całe dnie pracować, aby standard życia był coraz wyższy.

Wspominam własne dzieciństwo: nie było drogich wyjazdów na wakacje i na narty, ale był czas spędzany razem każdego dnia, były wspólne spacery i wycieczki, praca i rozwiązywa­nie problemów. Był także czas na czytanie książek, a tato codziennie go znajdował dla dzieci. Jestem mu za to wdzięczny.

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
? redaktor naczelny


 

Za ?Rycerza Niepokalanej? przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować ?Rycerza Niepokalanej? drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej ? PRENUMERATA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta:

 1. Sprawy związane TYLKO z zamówieniami poprzez sklep internetowy: +48 46 86 42 208,
  660 057 410
  od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-15:30
 2. Zamówienia składane TYLKO telefonicznie: +48 46 86 42 208,
  46 86 42 313
  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00

  E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów,
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl