Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną św. Maksymilian Kolbe.
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej - grudzień 2018 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy

Słowo zamieszkało w Maryi, a Ona dała Mu dom. Jezus przyszedł na świat dzięki Niej. Jestem przekonany, że będzie Ona również obecna, gdy powróci On na ziemię sądzić żywych i umarłych. On Jej potrzebował ? potrzebujemy i my także.

Bóg wszystko już do nas powiedział, przez swojego Syna ? odwieczne Słowo. Nic więcej nie powie, wszystko jest w Ewangelii. Nie czekaj na proroków, nie wypatruj wizjonerów. Wszystko jest w Jezusie. To szczególne Słowo Boga, jeśli znajdzie swoje miejsce w naszym sercu i zostanie usłyszane (Shema), doczeka się odpo­wiedzi. Nie można bowiem być obojętnym na to, co ktoś do nas mówi, zwłaszcza gdy adresatem jest Przedwieczny. Mimo że Jezus jest uniwersalny ? jest dla każdego, to każdy słyszy Go inaczej i stąd jedni decydują się iść za Nim w kapłaństwie, a inni w małżeństwie. Co ich łączy ? odpowiedź na Słowo.

Gdy Bóg coś mówi, czyni to delikatnie, zatem nie usłyszysz Go, przebywając nieustannie w hałasie. Zatrzymaj się na chwilę i weź Biblię do ręki. Otwórz, a zobaczysz, że nagle ktoś chce z Tobą rozmawiać ? włącz się w ten dialog. Mów ?niech mi się stanie według Twego Słowa?, czyli według tego, jak chce Jezus, a nie ja. Nie lękaj się tego uczynić. A jeśli zobaczysz, że nie potrafisz znaleźć wspólnego języka ze Słowem, idź do Maryi ? Ona Go zna. Sama nauczyła Go pierwszych słów. Usiądźcie razem i porozmawiajcie.

Niezwykłym miejscem do tego jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie. Tam zobaczysz Jezusa w sercu Maryi, Jego w Niej, a przecież to On napełnia Ją swoją łaską. Ten niezwykły widok pomoże ci zrozumieć, co to znaczy, że ?Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami?.

Dobrej lektury!

o. Piotr M. Socha OFMConv
Redaktor naczelny


 

Za ?Rycerza Niepokalanej? przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować ?Rycerza Niepokalanej? drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej ? PRENUMERATA

 
 
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta:

 1. Sprawy związane TYLKO z zamówieniami poprzez sklep internetowy: +48 46 86 42 208,
  660 057 410
  od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-15:30
 2. Zamówienia składane TYLKO telefonicznie: +48 46 86 42 208,
  46 86 42 313
  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00

  E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów,
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl