Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej - kwiecień 2019 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 038-201904C

Opis

Moi Drodzy, w tym roku po raz pierwszy nasze państwo będzie obchodzić Święto Chrztu Polski, w celu ?upamiętnienia chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości? (z uchwały Sejmu RP).

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypadają dość późno, bo 21 kwietnia, ponieważ Paschę świętujemy zawsze po pierwszej wiosennej pełni księżyca, a w tym roku przypada ona 19 kwietnia. Ten zwyczaj przejęliśmy z tradycji judaistycznej, ponieważ według ich kalendarza i przekazów Ewangelii wynika, że Chrystus został ukrzyżowany 14 dnia Nisan, a zmartwychwstał w niedzielę po tym dniu.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to Święto Świąt i źródło życia, liturgii oraz sakramentów świętych. Stąd też świętowanie rozpoczynamy Liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończymy Liturgią Paschalną Wielkiej Nocy, której to nasz Pan Jezus Chrystus powstał z martwych, pokonał śmierć i grzech, i otworzył nam bramę wieczności. Same słowa powstać z martwych, czyli powrócić do życia, mówią nam o wspaniałym darze, jaki otrzymujemy od Zbawiciela dzięki Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu. W tym darze, który wyraża przebaczenie grzechów, umiłowanie i powrót do pełni życia w jedności z Bogiem, aniołami i świętymi, realizuje się najgłębsze pragnienie każdego człowieka ? życie bez końca w pełnej harmonii. Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boże nosi w sobie od zawsze pragnienie nieskończoności, pragnienie wypełnienia serca tym, co piękne, dobre i szlachetne, wypełnienia serca Bożą miłością.

Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy ?Rycerza Niepokalanej?, abyście dobrze skorzystali z czasu Wielkiego Postu jako czasu przygotowania do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem; by Wasze serca oczyszczone w sakramencie pokuty, umocnione Słowem Bożym i modlitwą umiały Go rozpoznać i przyjąć jak serce Marii Magdaleny czy uczniów idących do Emaus. Dopiero wtedy rozpoznamy Go przy łamaniu chleba i zagości prawdziwa radość Zmartwychwstania w naszych sercach, rodzinach, domach i wspólnotach.

W imieniu Klasztoru Niepokalanów, Redakcji i Współpracowników, życzę Wam radosnego Alleluja!

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
? redaktor naczelny


 

Za ?Rycerza Niepokalanej? przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować ?Rycerza Niepokalanej? drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej ? PRENUMERATA

 
 
 
 
 
 
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta:

 1. Sprawy związane TYLKO z zamówieniami poprzez sklep internetowy: +48 46 86 42 208,
  660 057 410
  od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-15:30
 2. Zamówienia składane TYLKO telefonicznie: +48 46 86 42 208,
  46 86 42 313
  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00

  E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów,
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl