Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną. św. Maksymilian Kolbe
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej - marzec 2019 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 038-201903C

Opis

Szczęść Boże, Maryja!

Moi Drodzy, bardzo Wam dziękuję, że jesteście z nami od wielu lat i zgłębiacie wiarę w Boga przez miłość do Matki Bożej Niepokalanej według wzoru, jaki nam zostawił św. Ojciec Maksymilian: Niepokalana ? oto nasz ideał. Ten Ideał towarzyszy nam każdego dnia i prowadzi nas po drogach życia i powołania, którym obdarzył każdego z nas dobry Bóg. On jest Panem czasu i zbawienia. On uświęca nas i nasze życie, udzielając nam swojego Ducha i potrzebnych łask przez Maryję Niepokalaną. 6 marca środą popielcową rozpoczynamy szczególny czas ? okres przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Dlatego również okładka tego numeru ?Rycerza Niepokalanej? przypomina nam, że jest to czas zamyślenia, czas rachunku sumienia i ?wejścia do izby? swojego serca, aby odkryć na nowo, że ?Miłość Boża rozlana jest w naszych sercach przez Ducha Świętego, który został nam dany? (Rz 5,5), a ?Gdy nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami? (Rz 8,26). To bardzo pocieszające, że Bóg nie pozostawia nas samym sobie, ale przychodzi nam z pomocą w sakramentach, w swoim słowie, a przede wszystkim w mocy Ducha Świętego, aby nam pomóc przygotować się na Święta Paschalne przez nawrócenie. Ono objawia się w modlitwie, poście, jałmużnie. Modlitwa wsparta postem posiada wielką moc w nawróceniu serca, a ?jałmużna zakrywa wiele grzechów? oraz jest uczynkiem pokutnym za popełnione grzechy.

Niech w tej drodze Wielkiego Postu ku Uroczystości Zmartwychwstania towarzyszy nam Maryja, wypraszając potrzebne łaski, oraz św. Jan Chrzciciel.

W tym miejscu dziękuję o. Piotrowi Socha, który przez dwa lata pełnił funkcję Re­daktora Naczelnego ?Rycerza Niepokalanej?, wkładając swoje serce i czas w to dzieło. Niech dobry Bóg, przez Niepokalaną i św. Maksymiliana, wynagrodzi mu tę posługę.

Dzieło św. o. Maksymiliana trwa dalej i prosimy Was o modlitwę i wsparcie, aby ?Ry­cerz Niepokalanej? był bliski Waszym sercom i byście z przyjemnością po niego sięgali i zachęcali innych do jego lektury. Proszę Was, abyście pisali do nas o łaskach otrzymanych przez Niepokalaną i św. o. Maksymiliana, o artykułach, które Was zainteresowały, o tematach, które według Was powinny być poruszane, o których warto pisać.

Życzę każdemu z Was oraz Waszym Rodzinom i Przyjaciołom błogosławionego czasu Wielkiego Postu. Niech Duch Boży Was prowadzi do radości Świąt Zmartwychwstania.

O. Andrzej Iwanicki OFMConv
? redaktor naczelny


 

Za ?Rycerza Niepokalanej? przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować ?Rycerza Niepokalanej? drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej ? PRENUMERATA

 
 
 
 
 
 
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta:

 1. Sprawy związane TYLKO z zamówieniami poprzez sklep internetowy: +48 46 86 42 208,
  660 057 410
  od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-15:30
 2. Zamówienia składane TYLKO telefonicznie: +48 46 86 42 208,
  46 86 42 313
  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00

  E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów,
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl