Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną św. Maksymilian Kolbe.
wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Rycerz Niepokalanej - styczeń 2019 (PDF)

Dostępność: duża ilość
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy!

?Działo się w mieście Zduńska Wola, dwudziestego siódmego grudnia, ósmego stycznia, tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego trzeciego / czwartego roku [daty według kalendarza juliańskiego i gregoriańskiego], o godzinie czwartej po południu. Stawili się osobiście. Juliusz Kolbe, dwadzieścia trzy lata mający, tkacz, zamieszkały we wsi Zduńska Wola, w obecności Leopolda Lange [brak w zapisie ostatniej litery nazwiska ? r] mającego trzydzieści lat, ze wsi Zduny i Franciszka Dąbrowskiego trzydzieści lat mającego, ze wsi Ogrodziska, obydwu tkaczy, i okazał nam dziecko płci męskiej, oświadczając, że urodziło się ono we wsi Zduńska Wola w dniu dzisiejszym o godzinie pierwszej w nocy z jego ślubnej małżonki Marianny z domu Dąbrowskiej, mającej dwadzieścia cztery lata. Dziecięciu temu na chrzcie świętym, odbytym w dniu dzisiejszym, nadano imię RAJMUND, a rodzicami chrzestnymi byli Leopold Lange i Anna Dąbrowska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez nas tylko podpisany został? (ks. Franciszek Kapałczyński).

To historyczny opis momentu, w którym malutki Rajmund Kolbe zostaje przyjęty na łono Kościoła Świętego. Od tego wydarzenia minęło 125 lat. Dziś wiemy, że był to moment wyjątkowy nie tylko dla rodziców i najbliższych krewnych przyszłego Świętego, ale moment kluczowy dla Kościoła. O tym, że ten mały chłopiec stanie się wielkim Świętym i zmieni oblicze Zakonu Franciszkańskiego, wiedział tylko Bóg.

Wkraczamy w nowy rok kontynuacji wielkiego dzieła, jakim jest szerzenie chwały Matki Bożej. Dzieła, które staje się testamentem duchowych synów św. Maksymiliana M. Kolbego, zwłaszcza tu, w Niepokalanowie. Prosimy Was, Kochani Czytelnicy, abyście wspierali nas swoją modlitwą. Zapraszamy Was do włączenia się w tworzenie ?Rycerza Niepokalanej?, aby chwała Niepokalanej była naszym wspólnym działaniem i dążeniem.

o. Piotr M. Socha OFMConv
Redaktor naczelny


 

Za ?Rycerza Niepokalanej? przyjmujemy dobrowolne ofiary, podobnie jak to czynił św. Maksymilian Maria Kolbe. Dla orientacji podajemy koszt druku jednego numeru, który wynosi 2 zł.

Jeśli chcesz zaprenumerować ?Rycerza Niepokalanej? drogą elektroniczną, kliknij poniższy link:

Rycerz Niepokalanej ? PRENUMERATA

 
 
 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit

Obsługa Klienta:

 1. Sprawy związane TYLKO z zamówieniami poprzez sklep internetowy: +48 46 86 42 208,
  660 057 410
  od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-15:30
 2. Zamówienia składane TYLKO telefonicznie: +48 46 86 42 208,
  46 86 42 313
  od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00

  E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów,
ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67
Numer konta bankowego:
12 1020 1185 0000 4102 0012 3877

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl