W rękach Maryi – o. Mirosław M. Kopczewski OFMConv

W rękach Maryi – o. Mirosław M. Kopczewski OFMConv
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Z przedmowy:

Mariologią św. Maksymiliana Kolbego zajmowało się wielu teologów. O. Mirosław Kopczewski OFMConv wpisuje się w ich badania, skupiając się na akcie oddania Maryi. Czyni to dla tych, którzy pragną się do Niej upodobnić. Stawiając pytania o jego istotę, cel i środki, wchodzi w dialog z czytelnikiem, aby mógł go przyjąć i nim żyć.

W napisaniu tej pracy, oprócz podstawowych źródeł, jakimi były Pisma o. Kolbego i liczne opracowania, poświęcone tematyce mariologicznej, pomogły Mu także osobiste doświadczenia. W latach 2000-2012 był przełożonym klasztoru i kościoła w Udziale na Białorusi, nazwanym białoruskim Niepokalanowem. Po powrocie do Polski studiował mariologię na „Kolbianum”, dzięki temu pogłębił prawdę o Maryi i tajemnicy Niepokalanego Poczęcia – sercu Maksymilianowskich rozmyślań.

[…]

Oddanie się Matce Boga przechodzi w życiu duchowym człowieka poszczególne etapy. „Dusza, która coraz częściej będzie obcowała w modlitwie z Maryją, zrozumie Ją doskonalej i będzie zafascynowana Jej Boskim uniepokalanieniem, po czym rozpali się miłością do Niej aż do całkowitego wyniszczenia siebie” – wyjaśnia o. Kolbe. Dzięki temu procesowi człowiek powiększa swoje możliwości działania i posiada moc, aby kształtować się na Jej podobieństwo. Kto oddaje się Niepokalanej, dostępuje nowego narodzenia z Ducha Świętego, będącego trwaniem w Bogu. Niepokalana przenosi w łono Boga tych, którzy przylgnęli do Niej sercem i duszą, aby mogli stać się „nowym stworzeniem”, zrodzonym mocą Parakleta. Chociaż akt oddania jest dziecięco prosty, sprowadzający się do jego odmówienia i noszenia Cudownego Medalika, to nakłada obowiązek solidnej pracy nad sobą, kształtowania wolnej woli, by była czysta i posłuszna jak wola Matki Pana. Tak rozumiał o. Kolbe zjednoczony z Bogiem dzięki oddaniu się Maryi, osiągając taki stopień wyciszenia wewnętrznego, że jego pokoju serca nie mogły zmącić żadne cierpienia i trudności. Żył miłością, potwierdzając czynami pragnienie, aby w każdej ludzkiej duszy dokonało się jakby nowe wcielenie Słowa.

[…]

Praca o. Mirosława Kopczewskiego OFMConv stanowi cenny wkład dla duszpasterstwa maryjnego i duszpasterstwa w ogóle, który należy wykorzystać, aby mógł dotrzeć pod każdą „polską strzechę”. Wpisuje się ona też w Jego inicjatywę, którą podjął w Niepokalanowie, ustanawiając Spotkania „Oddaj się Maryi”, odbywające się regularnie w pierwsze soboty miesiąca, oraz Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w sierpniu każdego roku. W ten sposób łączy tajemnicę Niepokalanego Poczęcia z Niepokalanym Sercem Maryi – znakiem pośrednictwa Ducha Świętego. Daje światło do dalszych badań dla teologów i czcicieli Maryi oraz scala w jedno natchnienia Szaleńca z Niepokalanowa i przesłanie dzieci fatimskich.

Książka zachęca, aby lepiej poznać Maryję i nie przestawać z Nią współpracować. Ona zna swoje dzieci i może im skutecznie pomagać. Dlatego trzeba wejść z Nią w szczególną relację osobową. Bierze Ona nas w matczyną opiekę i kształtuje na wzór swego Syna. Wiedza wcielona w życie sprawia, że chrześcijaństwo jest żywe i skuteczne. Niech lektura tej książki zrodzi nowych i licznych Szaleńców Maryjnych.

autor: o. Mirosław Kopczewski OFMConv
oprawa: miękka
stron: 272
format: 16,5×23,5cm

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit

Obsługa Klienta: +48 46 864 21 48

Zamówienia składane poprzez sklep internetowy:
+48 660 057 410 (pn.-pt. 8:30-15:00)

Zamówienia składane telefonicznie: 
+48 46 86 42 169 lub +48 46 86 42 240 (pn.-pt. 8:30-15:00)

E-mail: kontakt@niepokalanow.pl

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin
NIP: 837 000 03 67

Nr konta: 70 1020 1185 0000 4302 0307 5900
Tylko do zamówień w e-sklepie


Nr konta: 12 1020 1185 0000 4102 0012 3877
Tylko na intencje mszalne, prenumeraty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium